نوار نقاله

زنجیرهای کری یر

چرخ-زنجیرهای-کری یر

زنجیرهای کری یر

زنجیر کری یر یا زنجیر الحاقی، یکی از انواع زنجیرهایی هستند که در مدل های خاصی از کانوایرها یا همان نوار نقاله ها استفاده می‌شوند. زنجیرهای کری یر نوعی از زنجیرهای حمّاله هستند و در حین حرکت روی خود چیزی را حمل کرده (مثلا کارتن یا سبد یا بشکه یا قوطی یا بطری و….) و از مکانی به مکان دیگر منتقل می‌نمایند. طیف بسیار متنوعی از انواع زنجیر کری یر مانند شاخک دار، قورباغه ای، تتراپک و.. برای سیستم انتقال مواد تولید و عرضه می شوند.

شرکت کارافن انواع زنجیر کری یر را از باکیفیت ترین مواد اولیه تولید کرده و در اختیار مشتریان عزیز در سراسر کشور قرار می دهد. با توجه به کارکرد و کاربرد انواع زنجیر کری یر (الحاقی) در این مقاله به معرفی این محصول کاربردی می پردازیم.

انواع زنجیر صنعتی

از مهم‌ترین تجهیزات صنعتی که معمولا برای انتقال قدرت در ماشین آلات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ماشین‌هایی که زنجیرهای صنعتی در کارکرد آن‌ها نقش مهمی دارد، نوار نقاله است. به طور کلی زنجیرهای صنعتی به دو صورت استفاده می شوند یا خود عامل حرکت هستند و یا قدرت یک چرخ دنده را به دیگری منتقل می کنند.

زنجیرهای کری یر
انواع زنجیر صنعتی

از طرفی زنجیرهای صنعتی در انواع مختلفی طراحی می شوند و به همین دلیل کاربردهای متنوعی دارند. زنجیرهای صنعتی از جمله انواع زنجیرهای کری یر، به شکل استاندارد و به صورت سفارشی، تولید و در صنایع مختلف مانند صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.

کانوایر زنجیری

نوار نقاله یا کانوایر یکی از بخش های مهم سیستم‌های انتقال و ذخیره‌سازی مواد است که به شکل های گوناگون و برای اهداف مختلف برای مونتاژ خط تولید صنایع غذایی و صنایع دیگر مانند پتروشیمی، فولاد، خودروسازی و صنایع دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

طیف متنوعی از نوار نقاله وجود دارد مانند نوار نقاله تسمه ای، مدولار، ترافیک، اسکرو و زنجیری. نوار نقاله زنجیری به صورت زنجیرهای به هم متصل شده تولید و حرکت این زنجیرها با نیروی یک موتور انجام می شود.

کانوایر زنجیری بیشتر در صنایع غذایی کاربرد دارد. به طور کلی در کارخانجات تولید کننده صنایع غذایی مانند تولید آبمیوه های بزرگ پاکتی که مواد دارای وزن بالایی هستند از کانوایر زنجیری در خط تولید و انتقال مواد استفاده می شود. وظیفه کانوایر زنجیری حمل کالا و مواد مختلف است  که به صورت ثابت و یا به صورت متحرک طراحی می شود. کانوایر زنجیری برای جابه جایی انواع شیشه، بطری، کارتن و… در صنایع غذایی استفاده می شود.

انواع زنجیر کانوایر

همانطور که عنوان شد، زنجیر کری یر یا الحاقی، یک مدل از زنجیرهایی هستند که در مدل های خاصی از کانوایرها یا همان نوار نقاله ها استفاده می‌شوند. زنجیرهای کری یر نوعی از زنجیرهای حمّاله هستند که در حین حرکت روی خود چیزی را حمل می کند و از یک محل به محل دیگر منتقل می کنند. از مهمترین ویژگی های زنجیر کری یر یا زنجیر الحاقی، قابلیتی به نام ساید فلکسینگ (قابلیت انعطاف به طرفین) است که آن را برای کاربردهای گوناگون مناسب ساخته است.

زنجیرهای کری یر برای حمل اجسامی مانند انواع کارتن، سبد، بشکه، قوطی، بطری و… در سیستم های انتقال مواد در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، صنایع دارویی و… مورد استفاده قرار می گیرند. طیف بسیار متنوعی از انواع زنجیر الحاقی یا زنجیر کری یر تولید و عرضه می شوند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

از انواع زنجیر کری یر می توان به زنجیر شاخک دار، قورباغه ای چین پلاستیکی، تتراپک، چرخشی، حمل سبد، حمل پالت، استریت ترانینگ، خط دپوی طبقاتی، زنجیر سبد شور و زنجیر خط ترافیک اشاره کرد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 • زنجیر شاخکدار

یکی از انواع زنجیر کری یر، زنجیر شاخکدار است. تفاوت زنجیر شاخکدار با انواع ساده در این است که پلیت هایی بصورت ۹۰ درجه در کناره زنجیر قرار دارند که به آنها شاخک گفته می شود که این پلیت ها با هدف خاصی طراحی شده است.

پلیت های موجود در زنجیر کریر شاخک دار با این هدف طراحی شده اند که به همراه ابزارهای خاصی  که به آنها متصل می شوند، امکان جابجایی محصولات را فراهم کنند. زنجیرهای شاخکدار از لحاظ مشخصات فنی و گام و … با مدل ساده این زنجیرها تفاوتی ندارند.

 • زنجیر قورباغه ای چین پلاستیکی

یکی دیگر از انواع زنجیر کری یر یا الحاقی نوع قورباغه ای است که به صورت ساده و لبه دار تولید می شوند. از مهمترین ویژگی های این نوع زنجیرها می توان به مواردی همچون مقاومت نسبت به سایش، قابلیت حرکت افقی و عمودی در نقاله های ترکیبی، درجه آزادی یا انعطاف پذیری چند جهته، شعاع چرخشی کوچک، بهداشتی بودن و قابلیت حمل مواد با سرعت بالا اشاره کرد.

صنایع غذایی و آشامیدنی، صنایع دارویی، صنایع آرایشی و بهداشتی و صنایع بسته بندی از مهمترین صنایعی هستند که از زنجیر قوباغه ای چین پلاستیکی برای حمل کردن مواد مختلفی مانند حمل کارتن به ویژه در صنایع لبنی همانند حمل کارتن شیر، حمل مواد باز غذایی و دارویی و همچنین در خطوط انباشت محصول استفاده می کنند.

 • زنجیر تتراپک

تتراپک یکی از انواع روش های  بسته بندی مقرون به صرفه در صنعت ساخته پاکت های بسته بندی است که از دو واژه تترا به معنای چهار و پک به معنای بسته تشکیل شده است. بنابراین منظور از تتراپک، بسته های چهار وجهی است که برای بسته بندی انواع مایعات مانند شیر، آبمیوه و مواد غذایی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

البته امروز نام تتراپک برای بسته های هشت وجهی هم به کار می رود. اساس بسته بندی تتراپک کاغذهای چند لایه است  که معمولا از موادی همچون پلی اتیلن، کاغذ و آلومینیوم در لایه های متعدد ساخته می شود. این تعداد لایه و ضخامت آن‌ها بسته به نوع محتویات بسته‌بندی و میزان اسیدی یا قلیایی بودن آن‌ها تغییر می‌کند.

به عنوان مثال، برای بسته‌بندی شیر پاستوریزه لایه آلومینیومی به کار نمی رود اما برای شیر استرلیزه این لایه لازم است. برای بسته‌بندی رب گوجه فرنگی نیاز است که ضخامت لایه‌های پلی اتیلن داخلی بیشتر باشد. در هر حال زنجیرهای کری یر خاصی برای خط تولید تتراپک با همین نام طراحی می شوند. زنجیر تتراپک طوری طراحی می شود تا بسته های تتراپک را بدون افتادن و یا لیز خورد با سرعت مناسب در خطوط تولید حمل کند.

 • زنجیر سبد شوی

نقاله مدولار زنجیری یکی از سیستم های انتقال مواد کاربردی در صنایع غذایی است که در این سیستم از دستگاهی با نام سبد شوی استفاده می شود. دستگاه سبد شوی برای شستشوی سبدهای پلاستیکی طراحی شده و دارای پمپ فشارقوی می باشد. در دستگاه شستشوی سبد شوی از زنجیرهای خاصی با نام زنجیر سبد شوی استفاده می شود تا موادی که قرار است مورد شستشو قرار بگیرند را حمل کند.

 • زنجیر خط ترافیک

در انتهای خطوط تولید، خط ترافیک قرار دارد که از اتصال سینی ترافیک به نوار نقاله ایجاد می شود تا مواد تولید شده را در انتهای خط تولید جمع آوری نماید. هدف خط ترافیک، پیشگیری از افتادن بطری و دیگر محصولات تولید شده در خط تولید بر روی زمین و جمع آوری آسان آن ها است. یکی از انواع زنجیر کریر برای خط ترافیک طراحی و استفاده می شود که با همین نام خوانده می شود.

خرید زنجیر کری یر
خرید زنجیر کری یر

خرید زنجیر کری یر

شرکت کارافن تولید کننده انواع سیستم های انتقال مواد و قطعات جانبی آنهاست. یکی از محصولات بسیار کاربردی تولید شده توسط این مجموعه، زنجیر کری یر یا زنجیر الحاقی است که انواع متفاوت و در گام های مختلف تولید می شود.

زنجیر کری یر تولید شده در شرکت مهندسی کارافن نه تنها دارای کیفیت بالایی است بلکه قیمت گذاری نیز به نفع مشتری انجام می شود. تجهیزات تولید شده در این شرکت با رعایت تمامی استانداردها انجام شده و تلاش می شود تا بهترین محصول به دست مصرف کننده برسد.

جهت خرید انواع زنجیر کری یر و دریافت تجهیزات انواع سیستم های انتقال مواد، می توانید با شماره های ذکر شده در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان شرکت کارافن خدمات مشاوره ای برای خرید بهترین محصول بر اساس نیاز خود دریافت نمایید.

تماس با ما

لطفا دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • ویژگی های سفارشی
Click outside to hide the compare bar
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0