نوار نقاله

زنجیر های درجه بندی خیار

Cucumber grading chains

زنجیر های درجه بندی خیار

زنجیر های درجه بندی خیار و محصولات کشاورزی

زنجیر گرید بندی یا زنجیر سایز بندی از انواع بسیار کاربردی برای درجه بندی خیار و محصولات کشاورزی هستند که در سیستم های سورتیگ مورد استفاده قرار می گیرند. زنجیرهای سایزبندی برای سورت کردن محصولات کشاورزی مختلف مانند خیار، زیتون، سیر، کدو، گیلاس، آلبالو و … مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور کلی زنجیرهای درجه بندی خیار و محصولات کشاورزی در دو نوع زنجیر غیر قابل شستشو و قابل شستشو تولید می گردد که شرکت کارافن در این زمینه پیشرو است. شرکت مهندس کارافن، در کنار تولید زنجیرهای درجه بندی و سورتینگ خیار و دیگر محصولات کشاوری، ریل زنجیر که از جنس آلو مینیم می باشد و چرخ زنجیرهای آن را نیز تولید نموده و در سراسر کشور به دست مشتریان عزیز می رساند.

درجه بندی یا سورتینگ محصولات کشاورزی

از مهمترین فعالیت هایی که پس از برداشت خیار و انواع محصولات کشاورزی انجام می شود، درجه بندی یا سورتینگ آنها بر اساس اندازه با کمک زنجیرهای درجه بندی خیار و محصولات کشاورزی است تا محصولات با درجه یکسان در بسته های یکسان قرار بگیرند.

سورتینگ محصولات باعث می شود تا محصولاتی که از نظر اندازه، یکدست هستند در بسته های در کنار هم قرار بگیرند که این موضوع از لحاظ قیمت گذاری و بازار هدف بسیار مهم است. امروزه سورتینگ و درجه بندی خیار و دیگر محصولات کشاورزی به یک موضوع تجاری مهم در دنیا بدل شده است که علاوه بر قیمت گذاری مناسب و ایجاد حق انتخاب برای مشتری، تاثیر مثبتی در کنترل آفات و روش های درست نگهداری این محصولات ارزشمند دارد.

با توجه به اینکه انجام کار سورتینگ یا جداسازی خیار و انواع محصولات کشاورزی به صورت دستی و توسط نیروی انسانی کاری پر هزینه، وقت گیر است و حتی کارایی آن نیز به شدت کاهش می یابد، خوشبختانه با پیشرفت فناوری، سیستم های خاصی برای انجام عمل سورتینگ به صورت مکانیزه طراحی و تولید می شوند که شرکت کارافن یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه است.

زنجیر های درجه بندی خیار
زنجیر های درجه بندی خیار

روش های سورتینگ یا درجه بندی خیار و محصولات کشاورزی

سورتینگ یک واژه انگلیسی و به معنای منظم کردن است. منظور از سورتینگ خیار و محصولات کشاورزی نیز درجه بندی و منظم کردن آنها بر اساس رنگ، اندازه و فاکتورهای مختلف دیگر است. زمانی که واژه سورتینگ با نوار نقاله استفاده می شود، منظور کانوایر و یا نقاله ای است که جهت منظم کردن و درجه بندی محصولات مختلف استفاده می شود.

عمل سورتینگ برای طیف وسیعی از مشاغل مانند سورتیگ مرسولات اداره پست، سورتینگ صنایع بازیافتی سورتینگ و درجه بندی غلات، حبوبات، زعفران و انواع مختلف محصولات کشاورزی و سورتینگ خیار و انواع میوه با اهداف مختلف انجام می شود.

با توجه به پیشرفت فناوری و تولید محصولات کشاورزی در مقدار بسیار زیاد و همچنین با توجه به تاثیر اندازه محصولات بر قیمت نهایی و خرید مصرف کننده، امروزه روش های بسیار متنوعی برای سورتینگ و جداسازی محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند که عبارتند از:

۱) روش دستی

۲) روش تسمه نقاله و رولر

۳) روش میز دورانی

۴) روش غلطک واگر متحرک و ثابت

۵) روش سرند نوار نقاله ای

۶) روش سرند دورانی

۷) روش سرند لرزشی

 • زنجیر سورتینگ یا جداسازی

از مهمترین ابزارهایی که انجام عمل سورتینگ یا جداسازی محصولات باغی و کشاورزی را انجام می دهد، زنجیر سورتینگ است که بر روی تسمه نقاله قرارگرفته و به خط سورتینگ کمک می کند تا خیار و دیگر محصولات کشاورزی را بر اساس فاکتورهای مورد نظر کاربر جداسازی نماید.

جداسازی و سورتینگ خیار و انواع محصولات کشاورزی براساس ویژگی‌های خاصی انجام می شوند. به عنوان مثال تفاوت‌ در اندازه خیار و انواع محصولات کشاورزی یکی از مهمترین فاکتورهای جداسازی این محصولات است.

سورتینگ محصولات باغی و کشاورزی مانند خیار، گوجه فرنگی، گیلاس، زیتون، آلو، کدو و… براساس اندازه و یا سایر ویژگی‌هایی که می‌تواند صرفا مربوط به ظاهر این محصولات نباشد، انجام می شود. این عمل به ویژه برای محصولات غذایی که لازم است در دمای خاص نگهداری شوند و یا احتمال آسیب و یا فاسد شدن در آنها وجود دارد، اهمیت زیادی دارد.

زنجیرهای سورتینگ نیز با هدف جداسازی محصولات کشاورزی بر اساس ویژگیهای مختلف تولید و عرضه می شوند تا فرآیند جداسازی خیار و محصولات باغی و کشاورزی به بهترین و راحت ترین شکل ممکن انجام شود.

 • زنجیر سورت خیار

 زنجیر سورت خیار یکی از انواع زنجیرهای کاربردی تولید شده توسط شرکت کارافن است که برای کمک به عمل جداسازی خیار بدون نیاز به نیروی انسانی و دخالت دست تولید و عرضه می شود. درجه بندی و جداسازی خیار بر اساس فاکتورهایی مانند قطر خیار، اندازه و ویژگی های مختلف این محصول انجام می شود.

با توجه به اینکه سورت خیار، پروسه حساسی است و از طرفی پوست خیار بسیار آسیب پذیر است، به همین دلیل زنجیرهای درجه بندی خیار طوری طراحی و تولید می شوند تا ضمن حفظ کیفیت خیار در زمان جداسازی، سرعت عمل کار نیز به اندازه قابل قبولی افزایش پیدا کند.

یکی از مهمترین فاکتورهای درجه بندی خیار، میزان قطر خیار است. در واقع برای هر نوع از سورتینگ های خیار، یک قطر تعریف می‌شود تا خیار هایی که دارای قطر یک اندازه هست کنار هم قرار بگیرند و جدا سازی شوند.

در زمان سورت و درجه بندی خیار توسط زنجیر سورت خیار، بعضی از خیارها که اندازه کوچکتری دارند و برای خیار شور مناسب هستند از خیارهای بزرگتر جدا شده و در بسته های جداگانه قرار می گیرند. استفاده از زنجیر سورت خیار برای انواع سیستم های بسته بندی و انتقال مواد در کارخانه یک روش ارزان و در عین حال بسیار کارآمد است.

با استفاده از زنجیر سورت خیار در خطوط تولید و بسته بندی محصولات کشاورزی، به سرعت خیار ها درجه بندی می شود می شود، خیارهای کوچک و قلمی در جعبه های جداگانه قرار گرفته و خیارهای بزرگتر نیز در بسته بندی جداگانه عرضه می شوند. برای خطوط تولید خیار شور نیز خیارها مجددا شسته و تمیز می شود و پس از آماده سازی اولیه، آب نمک به خیارها اضافه می شود.
درجه بندی و سورتینگ خیار، با کمک انواع زنجیرهای درجه بندی و بر اساس قطر تعریف شده مانند قطر ۲ سانتی متر، ۲ تا ۳ سانتی متر، ۳ تا ۴ سانتی متر و بالای ۴ سانتی متر انجام می شود. بنابراین استفاده از انواع زنجیرهای درجه بندی خیار و دیگر محصولات کشاورزی در خطوط تولید و بسته بندی، کمک بسیار خوبی برای بسته بندی اقتصادی انواع خیار و محصولات کشاورزی است.

خرید انواع زنجیرهای درجه بندی محصولات کشاورزی
همانطور که عنوان شد، امروزه عرضه محصولات کشاورزی پس از انجام سورتینگ، درجه بندی و بسته بندی این محصولات به صورت یکدست انجام می شود. زیرا انجام سورتینگ به مشتری حق انتخاب می دهد، محصولات باکیفیت تر را برای صادارات آماده کرده و تاثیر زیادی بر قیمت گذاری مناسب این محصولات دارد. انجام فرآیند سورتینگ نیز با کمک زنجیرهای درجه بندی محصولات کشاورزی انجام می شود.

شرکت مهندسی کارافن اولین تولید کننده زنجیرهای سایزبندی، سورت محصولات کشاورزی مانند خیار، زیتون، سیر، کدو، گیلاس، آلبالو و … در کشور است. زنجیرهای درجه بندی خیار که توسط شرکت کارافن تولید می شوند در دو نوع زنجیر غیر قابل شستشو و قابل شستشو می باشند.

شرکت کارافن در کنار تولید زنجیرهای سورت خیار، ریل زنجیر از جنس آلومینیم و انواع چرخ زنجیرهای آن را نیز تولید کرده و در سراسر کشور به دست مشتریان عزیز می رساند. شرکت کارافن تولید کننده تخصصی در زمینه تجهیزات انتقال مواد در صنایع غذایی و بسته بندی است که تلاش می کند تا زنجیرهای باکیفیت و کاربردی برای درجه بندی خیار و دیگر تولید و عرضه نماید.

جهت خرید انواع زنجیرهای سورت خیار و زنجیرهای درجه بندی انواع محصولات کشاورزی می توانید با کارشناسان شرکت کارافن در ارتباط باشید و در زمینه خرید بهترین محصول بر اساس نیاز ، مشاوره تخصصی دریافت نمایید.​

تماس با ما

لطفا دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • ویژگی های سفارشی
Click outside to hide the compare bar
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0